środa, 25 kwietnia 2018

Packaging Innovations 2018- fotorelacja z targów


Tego o mnie nie wiecie, ale gdy robicie zakupy to bardzo możliwe, że jeden z produktów, który ląduje w waszym koszyku jest w opakowaniu, albo ma etykietę, nad którą pracowałam.
Tak w swojej karierze zawodowej, zajmowałam się refreshingiem opakowań pewnej marki!
Przyznaję, że jest to niesamowite uczucie, kiedy wchodzicie do sklepu i widzicie swoją pracę na półce sklepowej. Nie wiem jak to do końca opisać, ale macie ogromną satysfakcję, że byliście częścią procesu i w środku krzyczycie z zadowoleniem: moje, moje, moje! :) I to już nie jest jakieś zwykłe opakowanie na półce, tylko na tej półce widzicie dziesiątki godzin waszej pracy, sprawdzania, rozmów, szukania rozwiązań, sprawdzania, konsultacji, sprawdzania, weryfikacji pod kątem prawnym, sprawdzania, dziesiątki rozmów z grafikiem, drukarnią i jeszcze wiele innych czynności, które były potrzebne do realizacji projektu :)
To jak to już wiecie, to nie zdziwi Was fakt, że interesuje mnie tematyka innowacji w branży opakowań, druku itd. Po prostu musiałam być uczestnikiem warszawskiej edycji targów Packaging Innovations.

Widząc plan targów i rozpiskę programu towarzyszącego, miałam pewien zarys jak będą one wyglądały, ale to co zobaczyłam na miejscu przerosło moje oczekiwania. Targi były zorganizowane z ogromnym rozmachem.

Polecam je każdemu, kto chce być na bieżąco z innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu: opakowań, druku, logistyki, rozwiązań w trakcie projektowania opakowań, produktów marketingowych, te ostatnie najbardziej mnie interesowały.


Jak spędziłam czas na targach?
Krótka odpowiedź to 50/50. Pół dnia była w strefie workShops i naprawdę trudno było z niej wyjść, bo każdy absolutnie każdy jeden wykłady to były same praktyczne i użyteczne informacje, zresztą sami zobaczcie jakie były tematy KLIK i spróbujcie dokonać selekcji... widzicie, w czym jest problem, każda jedna jest niezwykle interesująca.


Drugie pół dnia to oczywiście rozmowy z przedstawicielami firm i zapoznawanie się z rozwiązaniami, które Ci proponuję. Te rozmowy to cały sens targów, masz możliwość dowiedzenia się wszystkiego co Cię interesuje od specjalistów w swojej dziedzinie


Dla mnie największym odkryciem targów dosłownie grand finale były produkty marketingowe naszej polskiej firmy Pirells Innovative. Absolutnie zakochałam w się w wykonaniu i detalach każdego rozwiązania. Dwa przykładowe znajdują się na zdjęciach poniżej.
Dopinguję też Patrycji Pawlik i jej rupakom -opakowaiom na pluszowe zabawki dla dzieci inspirowane wierszem Danuty Wawiłow "O rupakach".

Co kompletnie mnie zaskoczyło, to fakt, że można drukować światłem UV. Tak, światłem!!! I żeby nie było, że coś mi się przewidziało i przesłyszało, to poniżej film, w którym Ben Lee wyjaśnia zasady działania tej technologii.A co osobiście mnie ucieszyło jako osoby prośrodowiskowej? Aspekt proekologiczny wiódł prym. Została przedstawiona cała gama ekologicznych farb, opakowań pochodzących z recyklingu, usług recyklingowych.


Co jeszcze miało miejsce na targach dowiecie się z tego filmu:Jeżeli jest to tematyka, która Was interesuje to w przyszłym roku 2-3 kwietnia 2019, znów odbędzie się kolejna edycja Packaging Innovations w EXPO XXI. Chyba nie muszę mówić, że będę :)
www.packaginginnovations.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz! To dla mnie ogromna motywacja, jednak komentarze nie związane z treścią wpisu będą usuwane.
Chcesz napisać do mnie prywatną wiadomość skontaktuj się ze mną przez facebook www.facebook.com/aktywnezyciemary

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...