poniedziałek, 26 marca 2018

Mózg, sztuka i wiadomo - zdrowy styl życia

Mózg, sztuka i wiadomo - zdrowy styl życia 


Z dumą zapowiadam, że Aktywne Życie poszerza tematykę :)

MÓZG
W tamtym roku dosłownie zafiksowałam się nad jednym zdaniem, które przeczytałam w jakieś książce. Dzień w dzień wracałam do niego pamięcią  I o ile nie pamiętam tej książki, to to zdanie nie dawało mi spokoju każdego dnia. A zdanie, które tak mocno zakodowało mi się w pamięci, brzmiało: Ludzie, żyją poniżej swojego potencjału. I wiecie, zaczęłam zastanawiać się nad sobą! Zaczęłam prowadzić monolog ze sobą i zadawać pytania: czy ja żyję poniżej swojego potencjału; czy wykorzystuję swój potencjał na maksa, czy tylko trochę; a ile to jest maks? itd. I tak pewnie, efektywność dosłownie każdego aspektu mogłabym poprawić. I wcale nie zapominam o essentialism'ie, bardziej powiedziałabym, że optymalizacja potencjału pomogłaby znacznie osiągnąć jeszcze lepszy efekt końcowy.

A że potencjał tkwi w mózgu, taaaaaaak wiem, zarzucisz mi: no nie do końca Mary, biegacz bijący rekord używa do tego swoich nóg, kochana... Ekhmm czy aby na pewno? A czy bijąc ten rekord, gdy przy ostatnich metrach kiedy nogi stają się watą i ledwo się na nich słania, to nie mózg przejmuje kontrole i przejmuje dowodzenie typu: malutki zostały ostanie 2 km, dajesz, możesz więcej, zaczynasz sobie dzielić drogę na kawałki, jeszcze ok 100 metrów, jeszcze do słupka, jeszcze do drzewa, jest już meta, sprint. Mi to wygląda na dowodzenie mózgu: nogi wykonują tylko, to co im się powie :D
Z chęcią podzielę się z Tobą, praktycznymi informacjami, jak wykorzystać pracę mózgu w życiu codziennym tak abyś czerpała z tego korzyść. Zdziwię Cię, wcale nie będzie tu chodzić o poprawę pamięci, motywacji a o emocje i neuroplastyczność mózgu. Obiecuję będzie ciekawie!!! Przygotuj się na skrajności, od takich banałów do nowinek z medycyny, ale tak fascynujących, że będziesz się wczytywać jak w powieść sensacyjną.
Tak na marginesie, jak będziesz czytać książkę Kaji....to czytając stronę 144 chyba nie zdziwi Cię przy, którym zdaniu pojawił się uśmiech na mojej twarzy :)


SZTUKA
Art, malarstwo, fotografia, kolor, barwy, faktura, materiał, kaligrafia, prostota, minimalizm, design a nawet interior design, architektura czyli to co daje mi uczucie szczęścia. Z tej całej wyliczanki wykluczę skrajną sztukę współczesną. W sztuce szukam piękna, harmonii. Niestety skrajna sztuka współczesna, ma zawsze dołączony do siebie opis o co chodziło autorowi i wręcz wymusza się na nas aby osiągnąć stan zadumy. Bo jak nie dumasz, nad  migotaniem światła w zamkniętym pokoju, w którym  z głośników słyszysz  naprzemiennie kapanie wody i ryk piły pneumatycznej, to żaden z ciebie znawca sztuki.:D Sorry ale to nie moje klimaty piękna.
Pojawi się sporo wpisów dziennikowych z mojej nauki malowania i filmy na YouTube. Właśnie zaczynam ostatni obraz z pierwszej serii. Panuję go namalować używając tylko jednej farby o czarnym kolorze, ewentualnie z domieszką białego :)


ZDROWY STYL ŻYCIA
A to Ci dopiero nowina szykuje się projekt płaski brzuch po raz 2561 hahaha. XD hahahahaha. A tak na poważnie, to fakt ostatnie lata troszku się zasiedziałam i przyszedł czas na sportowanie woo-hoo. Temat znajomy więc pójdzie szybko, plus dodam do tego ostatni brakujący element, który wcześniej pomijałam - nutrition. Tu będzie panować reguła 15-30 min. Spodoba Ci się!


Na mózgu, sztuce i sportowaniu się nie skończy. Blog traktuję jak pogaduchy z dobrymi znajomymi, a wiecie z dobrymi znajomymi rozmawia się o wszystkim i na każdy temat.
Jak mnie weźmie na pogaduchy, będzie wpis, nawet taki przypadkowy i nie związany z niczym jak ten KLIK
xoxo Mary

1 komentarz:

  1. Zaciekawiłaś mnie, muszę przeczytać tą książkę! Czekam też na ciekawoski dot. pracy mózgu i potencjału :) Może odkryje jakieś nowe triki, które zmienią albo ułatwią życie. Będę zaglądała tu częściej, bo dodaję Cię do mojej listy czytelniczej :)

    Pozdrawiam i zapraszam do siebie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! To dla mnie ogromna motywacja, jednak komentarze nie związane z treścią wpisu będą usuwane.
Chcesz napisać do mnie prywatną wiadomość skontaktuj się ze mną przez facebook www.facebook.com/aktywnezyciemary

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...