wtorek, 3 lutego 2015

Wyłącz emocje, żeby działać

Chcę mieć to już za sobą, ale natłok myśli paraliżuje przed działaniem. Każdy z nas to przerabiał.
Godziny rozmyślania nad problemem, o tym jaki czeka nas z nim związany wysiłek, uruchomienie trybu gdybań, wymyślanie przyszłych możliwych konsekwencji, powoduje zniechęcenie lub całkowitą rezygnację z działania.

Na takie chwile warto zamienić się w maszynę. Wykonuje każde polecenie, nie ma w niej emocji, działa niezawodnie cały czas: drukuje, łączy się, wysyła, sprawdza, kalkuluje itd.

Pamiętaj, że z chwilą pojawienia się pierwszego zwątpienia z każdą sekundą pojawią się kolejne wątpliwości, odetnij się od tego i zacznij działać bez emocji, jak maszyna, albo zadaniowo jak chirurg. Sama pomyśl, co by się stało, gdyby przy zabiegu, chirurg zaczął panikować, denerwować się, a myśli: czy mi się uda spowodowałyby drżenie rąk, albo na widok krwi zaczął krzyczeć z przerażenia, odcięcie od emocji i skupienie się na każdym jednym etapie wykonywanego zabiegu to jedyna możliwość, aby zabieg odbył się szybko i sprawnie. 

Spróbuj w tym tygodniu przy mało przyjemnych sprawach wyłączyć emocje i działać jak automat.


Wklejam tu jeszcze zdjęcie blizny po zabiegu, ta mała jasna linia, to ślad po wycięciu pieprzyka.
Wiedziałam, że autosugestia jest może zablokować albo ułatwić działanie. Po przygodzie z lękiem postawienia stopy na podłogę wywołanym wyłącznie przez paniczne myśli bólu, nauczyłam się jednego, już nigdy nie pozwalam myślą rozrastać się do paraliżujących przed działaniem rozmiarów. Pojawienie się 3 pierwszych negatywnych myśli i wymówek, aktywuje u mnie wyłączenie emocji i podjęcie natychmiastowego działania. Oto moja lekcja życiowa, z którą się z Wami podzieliłam.

10 komentarzy:

 1. I to jest prawda, np. emocje bardzo przeszkadzają początkującym kierowcom, kto sobie z nimi nie radzi, nie polubi prowadzenia samochodu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może z czasem polubi, ale na początku będzie bardzo lękliwym i niepewnym kierowcą, a w takim stanie o pomyłkę bardzo szybko

   Usuń
 2. Uwielbiam twoją motywację, w piątek czeka mnie nieprzyjemna rozmowa, spróbuję podejść do niej bez emocji- jak drukarka lol- z tą drukarką to Ci się udało :) -Aśka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha dokładnie, zmień się w drukarkę na czas rozmowy,powodzenia :)

   Usuń
 3. Rada bardzo mądra, takie zimne postrzeganie bez emocji w biznesie bardzo pomaga. Na początku ufałam w uczciwość ludzi, potem nauczyłam się, że to liczby mają się zgadzać, a nie słowa, ze słowami bywało różnie:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama lepiej bym tego nie mogła napisać :) Dziękuję za twój komentarz :*

   Usuń
 4. Dzisiaj do Ciebie trafiłam przez YT,a teraz oglądam stronę, wiesz jak Twoja osoba wpływa na innych? To jest niesamowite..! Tak bardzo Cię potrzebowałam i znalazłam :) Rób dalej to co kochasz i inspiruj innych.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! To dla mnie ogromna motywacja, jednak komentarze nie związane z treścią wpisu będą usuwane.
Chcesz napisać do mnie prywatną wiadomość skontaktuj się ze mną przez facebook www.facebook.com/aktywnezyciemary

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...