wtorek, 17 lutego 2015

Diagram życia - fantastyczna technika obrazująca stan naszego życia i rada co zrobić z nim dalej

Całość wykonania techniki zajmie Ci mniej niż 5 minut. Robiąc diagram wygrasz dosłownie lepsze, nowe życie. Diagram pokaże Ci, w których obszarach zatraciłaś równowagę, i które z nich są przez Ciebie zaniedbane. Stworzenie dodatkowego szczegółowego diagramu obszarów problematycznych pokaże, Ci jeszcze dogłębniej obszary "krytyczne" spowalniacze, które obniżały jakość danej dziedziny w twoim życiu. 
diagram treningów i tego co jest z nimi związane
Idź o krok dalej
Samo rozrysowanie diagramów ukazuje obraz sytuacji/problemu/obecnego stanu, ale ten problem/stan/ sytuację nie rozwiązuje. Tak jak wskazanie palcem na rozlane mleko, możesz patrzeć na to rozlane mleko, pokazać go nawet palcem, ale od tego patrzenia i pokazywanie palcem wskazującym mleko nie zniknie, choćbyś nawet się w nie wpatrywała godzinę. Potrzeba działania, a dokładniej użycia wilgotnej ściereczki i starcia plamy.
Tak, diagram ukaże problem jak już go zobaczysz napisz 5 punktów, które możesz zrobić w tym tygodniu, żeby dana sfera życiowa uległa poprawie.
Trzeci krok: wykonaj zapisane punkty!
diagram życia
Przykłady:

 • koszmarny bałagan w mieszkaniu- w pon. posprzątaj kuchnię, we wt. posprzątaj łazienkę, w śr. posprzątaj salon, w czw. posprzątaj pokoje, w pt. przedpokój
 • zbyt dużo fastfoodów i jedzenia na mieście pojawia się w twoim jadłospisie- jednego dnia skup się na zrobieniu listy z zaplanowanymi obiadami, w kolejne dni wieczorem przygotuj sobie w miarę możliwości obiad na kolejny dzień do pracy/szkoły
 • świetnie opanowałaś kadrowanie zdjęć, spory problem masz przy doborze balansu bieli i odpowiedniej przysłony- 1 dnia poszukaj informacji, 2 dnia dokładnie je przeanalizuj, 3 dnia przejdź do praktyki i zacznij bawić się ustawieniami patrząc jakie dają rezultaty itd
Pamiętaj każde pozytywne działanie się liczy, zmierzające do przywrócenia równowagi w zaniedbanym przez Ciebie obszarze. Do dzieła: przeczytaj 15 minut bajki dziecku, wyjdź na 20 minutowy spacer, zjedz codziennie po 1 jabłku, przeczytaj jeden rozdział książki, pomedytuj 5 minut, zrób porządek w szufladzie, uśmiechnij się do ludzi których mijasz na chodniku,  zrób przelew 10-50 zł na konto oszczędnościowe, zaproś znajomą na kawę, wstań 5 minut wcześniej, żeby zrobić łóżko, przesadź kwiatka, pójdź na wystawę do galerii, zwiedź ciekawe miejsce w mieście koło Ciebie, idź do kina, spędź aktywnie wolny czas albo opatul się ciepłym kocem i poczytaj książkę, oglądnij film o zdrowym odżywianiu itd.
Poważnie, z dnia na dzień nie musisz stać się erudytą, wystarczy, że w danym tygodniu skupisz się na jednym temacie i dowiesz się z jego zakresu najwięcej ile możesz, a poczujesz się o wiele mądrzejszy niż gdybyś nic nie zrobił. Pamiętaj o sumowaniu działań w czasie, to że dziś wydaje Ci się, że twoje działania nic nie dają, nie oznacza, że żadna zmiana nie następuje, wręcz przeciwnie z czasem i każdym jednym podjętym działaniem stajesz się specjalistą i bardziej płynną osobą w tym co robisz.

6 komentarzy:

 1. Siostra przyłapała mnie przy robieniu diagramu, teraz sama swój rysuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaraz rozrysuję sobie diagram:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Mary za motywację, świetny jest ten diagram, u mnie wyszło aż 5 pkt krytycznych, zacznę od rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że ostro wzięłaś się za rozwój osobisty, fizyczny i duchowy :-) Fajne to, muszę spróbować, chociaż muszę wypróbować już tyle polecanych rzeczy że w końcu zapominam o wszystkich.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! To dla mnie ogromna motywacja, jednak komentarze nie związane z treścią wpisu będą usuwane.
Chcesz napisać do mnie prywatną wiadomość skontaktuj się ze mną przez facebook www.facebook.com/aktywnezyciemary

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...