środa, 10 grudnia 2014

Jak zmotywować się do ćwiczeń każdego dnia?

Z filmu dowiesz się co robię, aby zmotywować się do ćwiczeń każdego dnia. 
Zachęcam Cię do zrobienia własnej listy i wypisania motywujących punktów, które sprawią, że łatwiej będzie Ci zacząć trening pomimo kłębiących się wymówek w głowie :)
Popieram wszelkie akcje promujące sport i racjonalne odżywianie, mówiące o korzyściach płynących dla organizmu, jednak
brakuje mi wyraźnego komunikatu, który sprawiłby, że ludzie staliby się odpowiedzialni za to co robią na co dzień, gdyż w przyszłości przez złe wybory, których dokonali, ich leczenie powoduje zmniejszenie funduszy na leczenie ludzi, którzy wyboru bycia zdrowym nie mieli. Takich akcji społecznych brakuje mi najbardziej, stąd mój film :) Mając taką świadomość, wymówka nie chce mi się, poćwiczę jutro staje się mało istotna! 

9 komentarzy:

 1. Byłoby tak cudownie gdyby ludzie traktowali odpowiedzialność społeczną za coś sensownego i przytłumiło trochę swoje ego. Mówienie o tym i szerzenie aspektu zdrowia w tych kwestiach jest naprawdę ważne. :) Fajnie, że to robisz. Jestem ciekawa z jakiej książki podchodzą te korzyści? Pozdrawiam, Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, ze doceniasz moje starania - dziękuję! Lista pochodzi z książki, którą dostałam w pakiecie startowym 3 lata temu zapisując się na siłownię :)

   Usuń
 2. Mary!!! Jesteś wielka!!! Myślałam, że jestem przegrana i kanapa to mój najlepszy przyjaciel. Dziś pierwszy dzień od dawna (bardzo dawna) ćwiczyłam całe 10 minut :) Jutro z rana zamierzam powtórzyć kolejne 10 minut :) Aśka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. awww Aśka rewelacja, cieszę się, że zostałaś zmotywowana do treningu, każda jedna minuta zmiany się liczy!

   Usuń
  2. Dziś było kolejne 10 minut. Aśka

   Usuń
 3. Motywacja dobra :) Jesienią/zimą trudniej u mnie o ruch, no może poza odkurzaniem i myciem auta :P Ale od stycznia postanowiłam wrócić na siłownię :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na YouTube są setki treningów, które można wykonać w domu bez dodatkowego używania sprzętu, polecam taką aktywność zanim zapiszesz się na siłownię :)

   Usuń
 4. Brawo! Niech to się szerzy i zaraża. Taka zaraza aktywności i zdrowia bardzo by nam się przydała.
  Cieszę się, że słyszę (chyba pierwszy raz) z ust innych niż moje o argumencie odpowiedzialności społecznej. Nie jestem w żaden sposób związana ze sportem czy medycyną (ot, zwykła zapracowana dziewczyna, która lubi ćwiczyć, fajnie się odżywiać - zdrowo, czyli fajnie i ciekawie ;) ). Ale bardzo często "promuję" ruch wśród znajomych i rodziny. Smuci mnie tylko, że z marnym skutkiem, mimo używania argumentu m.in o odpowiedzialności społecznej. No, chociaż u mojej mamy coś się zmieniło :)
  U lekarza nie byłam 3 lata, hmm, a przeziębienia raz w roku wyleczę sama w 2 dni czosnkiem i imbirem (hola hola, do dentysty i ginekologa i tak trzeba chodzić regularnie, pamiętajcie ;) ). Ale jak te 3 lata temu czekałam w ogromnej kolejce do lekarza, właściwie tylko po skierowanie, to załamałam się słuchając: tu mnie boli, tu strzyka, zimno mi, serial się skończył, syn miał zawał, wnuczka nie może mieć dzieci... Pomyślałam: ja taka nie będę, nie mogę, zrobię co się da, żeby taka nie być !

  OdpowiedzUsuń
 5. Twój film o odpowiedzialności społecznej dał mi dużo do myślenia... Jestem otyła, co jakiś czas próbuje z tym walczyć. Dziś dałaś mi kopa motywacyjnego - zupełnie innego niż do tej pory. Dlaczego ktoś ma płacić za moją chorobę, do której dążę krok po kroku.
  Dziękuję Ci bardzo

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! To dla mnie ogromna motywacja, jednak komentarze nie związane z treścią wpisu będą usuwane.
Chcesz napisać do mnie prywatną wiadomość skontaktuj się ze mną przez facebook www.facebook.com/aktywnezyciemary

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...