piątek, 25 kwietnia 2014

Eliksir młodości- możesz go zrobić sama w swoim domu

Wiecznie piękna, młoda i zdrowa?! Za darmo?!Możesz tego dokonać w zaciszu swojego domu! Brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdą... Ale to prawda, do tego naukowa.
Dziś trochę medycznie, bo będzie o komórkach macierzystych. Tracimy je z wiekiem, dlatego się starzejemy. Da się znacząco spowolnić ten proces ( badania na zwierzętach dowodzą, że nawet o 30%). Jak tego dokonać? Poprzez intensywne treningi.
Komórki macierzyste mają zdolność do nieograniczonej liczby podziałów, wykorzystuje je się w leczeniu chorych na cukrzycę, Parkinsona, Alzheimera, dystrofię mięśniową, raka.

Intensywne treningi sprzyjają powielaniu się komórek macierzystych, które odpowiadają za odnawianie się tkanek oraz narządów w naszym ciele. Profesor Mariusz Z. Ratajczak tłumaczy: Te komórki odgrywają dlatego tak ważną rolę, bo my cały czas się odnawiamy, nasze komórki macierzyste cały czas pracują. Na przykład, nabłonek jelit odnawia się co 4 dni, a naskórek co 2 tygodnie.

Jeżeli przeszło Ci dzisiaj przez myśl, żeby zrezygnować z zaplanowanego treningu, masz
motywację do tego aby się nie poddawać. Napiszę z przekąsem możesz również siedzieć na kanapie tylko nie płacz, jak jutro obudzić się "pomarszczona od starości"- dlatego że organizm nie wyprodukował sobie nowych macierzystych komórek :P
Także ćwiczmy, żeby zadbać o nasze zdrowie i młodość.

Jeśli brakuje Ci pomysłów na trening, zapraszam na moje ulubione ćwiczenia na nogi.

8 komentarzy:

 1. Racja,odnawianie komórek,a także ich dotlenie dają piękny i młody wygląd:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam o tym.. ;) Bardzo ciekawy post, który mobilizuje do działania..

  OdpowiedzUsuń
 3. I wiadomo, czemu Madonna wygląda jak wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy widzę, że mój wiek metaboliczny jest o połowę mniejszy od tego w dowodzie to mam motywację:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się i choć dziś deszczowa pogoda pokrzyżowała mi plany to w zamian zaplanowany trening w domu nie ma co szukać wymówek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wstałam dzisiaj o 6 rano, nie ma wylegiwania sie trzeba iść biegać !;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam serdecznie :) A mnie właśnie zastanawia często jak czytam artykuły, co rozumie się przez "intensywny trening". Czy chodzi o ćwiczenie w zmiennym tempie hiit, tabatę czy intensywność ćwiczeń to czas, jaki poświęcamy na jakiekolwiek efektywne ćwiczenia np. raz trening siłowy, raz cardio itp. ? Może to jest głupie pytanie, ale niestety nie znam odpowiedzi :)

  Druga kwestia - ja bym do tego co napisałaś dodała też to, że nie tylko intensywne treningi są eliksirem młodości, ale też sposób oddychania podczas treningu. Czytałam ostatnio w Internecie, że większość ludzi (z przewagą kobiet niestety) oddycha nieprawidłowo, a to za sprawą oddychania tylko za pomocą płuc, a nie też za pomocą przepony. Podaję link, gdzie czytałam - m.in. w : http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-oddechowy/zdrowy-oddech_37911.html

  A ogólny wniosek jest taki - każda wymówka jest dobra, aby rozpocząć trening ;))) nawet wzrost komórek macierzystych :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! To dla mnie ogromna motywacja, jednak komentarze nie związane z treścią wpisu będą usuwane.
Chcesz napisać do mnie prywatną wiadomość skontaktuj się ze mną przez facebook www.facebook.com/aktywnezyciemary

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...