sobota, 4 lutego 2012

Niech kąpiel zmieni twój nastrój

Miałaś zły dzień w pracy? Pokłóciłaś się z kimś z rodziny? Gdy czujesz się zestresowana bardzo łatwo możesz znaleźć wymówkę na to, aby opuścić ćwiczenia i utopić swoje żale w kieliszku wina lub spałaszować kawałek ciasta. Proszę Cię nie rób tego! Kiedy spotka Cię taki dzień trzymaj się z daleka od lodówki zamiast tego zafunduj sobie kąpiel!
To wspaniały sposób na zrelaksowanie i możliwość chwili tylko dla siebie- dwie rzeczy, które są tak bardzo Ci potrzebne, gdy dzień nie poszedł zbyt dobrze.

Rady na wspaniałą kąpiel:
- zanurz się w gorącej wodzie, nie wrzącej. Wrząca woda wysusza skórę.
- jeśli masz skórę normalną albo suchą, wpuść kilka kropel olejku zapachowego do wody
- jeśli masz skórę tłustą zmień olejek zapachowy na żel pod prysznic najlepiej o zapachu czekoladowym albo orzeźwiającym cytrusowym, unikniesz przez to zatkania porów
- rozpuść sól do kąpieli o działaniu np. relaksującym, uspakajającym, kojącym itd to tani sposób na to aby zafundować sobie SPA w domu
- zapal świeczki zapachowe i przyciemnij światło, włącz relaksującą muzykę
- oprzyj głowę o poduszkę albo uformuj z ręcznika wałek, ZRELAKSUJ SIĘ

Pamiętaj kąpiel dłuższa niż 20-30 minut może wysuszyć skórę. Po kąpieli wetrzyj w skórę oliwkę i dopiero wtedy osusz się ręcznikiem. I jak czujesz się lepiej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz! To dla mnie ogromna motywacja, jednak komentarze nie związane z treścią wpisu będą usuwane.
Chcesz napisać do mnie prywatną wiadomość skontaktuj się ze mną przez facebook www.facebook.com/aktywnezyciemary

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...