sobota, 11 lutego 2012

6 najczęściej popełnianych błędów podczas ćwiczeń

Aby twój trening przyniósł Ci najwięcej korzyści i żebyś nie odniosła żadnych kontuzji, upewnij się, że nie zrobisz żadnego z sześciu podstawowych błędów popełnianych przez początkujących " sportowców". Stosuj do tych rad:
1) RAPTOWNE PODNOSZENIE CIĘŻARÓW - upewnij się, że podnoszenie są powolne i kontrolowane. Używaj mięśni do podnoszenia ciężarów a nie rozmachu siły.
2) WSPIERANIE SIĘ O PORĘCZ BIEŻNI, SCHODÓW - trening przestaje być intensywny oraz naraża Cię na przeciążenie nadgarstków i pleców.


3) ZBYT KRÓTKI ODPOCZYNEK - twoje mięśnie potrzebują regeneracji!! Gdy jesteś zmęczona wykonujesz powtórzenie niedokładnie skutecznie obniżając ich efektywność.
4) OBCIĄŻANIE KOLAN - zawsze trzymaj kolana lekko ugięte zapobiegniesz dzięki temu niechcianym kontuzją
5) BRAK ROZGRZEWKI - pominięcie rozgrzewki i przejście do głównego treningu może skończyć się szybkim powrotem na "ławkę rezerwowych".
6) RUTYNA - jeśli zauważyłaś powtarzającą się rutynę w sowich treningach powinnaś spróbować czegoś nowego. Zmiana będzie wyzwaniem dla umysłu i ciała!

1 komentarz:

  1. Mam trochę problemów z tym, czasem się chce więcej, mocniej, ale nie zawsze się da. :) Pozdrawiam. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! To dla mnie ogromna motywacja, jednak komentarze nie związane z treścią wpisu będą usuwane.
Chcesz napisać do mnie prywatną wiadomość skontaktuj się ze mną przez facebook www.facebook.com/aktywnezyciemary

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...